Ελεγκτές πίεσης και ροής INVERTER Italtecnica SIRIO 3.0 hp
Κωδικός Προϊόντος: N59201116
- 379,90€ 417,00€
- Χωρίς ΦΠΑ: 306,37€
* Οι τιμές συμπεριλαμβάνουν ΦΠΑ
Διαθεσιμότητα: Αναμένεται
- Κατασκευαστής: Italtecnica
Ο ελεγκτής πίεσης SIRIO είναι μια συσκευή που σχεδιάστηκε για να αυτοματοποιήσει την εκκίνηση και το σταμάτημα μιας ηλεκτραντλίας σχετικά με την μείωση της πίεσης (άνοιγμα βρυσών) και το σταμάτημα της ροής διαμέσου της εγκατάστασης στην πίεση που αυτό είναι ρυθμισμένο ενώ ταυτόχρονα η αντλία ελέγχεται σε επίπεδο ισχύος με την χρήση του ενσωματωμένου INVERTER του μηχανήματος με αποτέλεσμα σημαντική εξοικονόμηση ηλεκτρικής ενέργειας και χρημάτων . Το SIRIO εκτελεί την απαραίτητη λειτουργία του σταματήματος της ηλεκτραντλίας σε περίπτωση έλλειψης νερού , προστατεύοντας έτσι την αντλία . Ο ελενγκτής πίεσης - inverter διαθέτει οθόνη με ηλεκτρονικές ενδείξεις ,πίεσης , συχνότητας , τάση εισόδου , ρεύμα εξόδου στην αντλία , εσωτερική θερμοκρασία μηχανήματος .
Οδηγίες χρήσης
Η πίεση λειτουργίας μπορεί να ρυθμιστεί ηλεκτρονικά από 0,5 έως 8.0 bar , η οποία είναι ή άριστη πίεση για την πλειοψηφία των συσκευών , το SIRIO ENTRY μπορεί να λειτουργήσει αντλίες με ισχύ έως 3.0 ίππους .
Το inverter μας δίνει την δυνατότητα σταθερής πίεσης καθώς η συσκευή μπορεί και ελέγχει την ταχύτητα περιστροφής της αντλίας .
Πριν βάλετε σε λειτουργία τον ελεγκτή πίεσης ,γεμίστε τον σωλήνα αναρρόφησης και την αντλία με νερό και μετά εκκινήστε την αντλία συνδέοντας την συσκευή σε μια παροχή ρεύματος .
Σε περίπτωση που το επίπεδο του νερού πλήρωσης είναι κάτω από το επίπεδο που είναι εγκατεστημένη η αντλία είναι υποχρεωτικό να χρησιμοποιήσετε αντεπίστροφη βαλβίδα βάθους , η οποία επιτρέπει το γέμισμα της γραμμής στην πρώτη εκκίνηση λειτουργίας και εμποδίζει το άδειασμα όταν η αντλία σταματάει .
Διαβάστε προσεκτικά τις οδηγίες χρήσης που εσωκλείονται στην συσκευασία η επισκεφθείτε το site της εταιρίας ITALTECNICA , για να ενημερωθείτε για τις
INVERTER FOR ELECTRIC PUMP CONTROL SIRIO
| Χαρακτηριστικά | |
| Ισχύς | 2,2 kw - 3,0 hp |
| Πίεση λειτουργίας (atm,bar) | 0.5-8 bar |
| Παροχή (m³/h) (max) | 9,0 m³/h |
| Στόμιο Αναρρόφησης (ίντσες) | 1¼'' |
| Στόμιο Κατάθλιψης (ίντσες) | 1¼'' |
| Τάση AC | 230Vac ±10% 50/60Hz |
| Ρεύμα max | 16 Α |
| Βαθμός στεγανότητας | IP 65 |
| Λοιπά | οθόνη με ηλεκτρονικές ενδείξεις ,πίεσης , συχνότητας , τάση εισόδου , ρεύμα εξόδου στην αντλία , εσωτερική θερμοκρασία μηχανήματος |
| Διαστάσεις (ΜxΠxΥ) | 254x147x143 mm |
| Μέγιστη θερμοκρασία νερού | 35°C |
| Βάρος μηχανήματος | 1,6 kg |
Τρόποι πληρωμής:
-
Μετρητά κατα την παραλαβή απο την έκθεσή μας
- Αντικαταβολή για τα μικρά σε όγκο προϊόντα (μόνο για αποστολές με courier)
- Με τραπεζική κατάθεση στους λογαριασμούς της εταιρίας μας
- Με χρεωστική κάρτα ή με πιστωτική κάρτα (δυνατότητα ΑΤΟΚΩΝ δόσεων για πληρωμή με πιστωτική κάρτα)
Επικοινωνήστε μαζί μας στο info@newtools.gr ή τηλεφωνικώς στα 2155409263 / 6989852303 για να σας βοηθήσουμε για τον πιο εύκολο τρόπο αποστολής της παραγγελίας σας!
Δωρεάν μεταφορικά εντός Αθήνας για αγορές 200€ και άνω.



