Ελεγκτές πίεσης και ροής ρυθμιζόμενοι Italtecnica BRIO TOP 3HP
Κωδικός Προϊόντος: N59201111
- 119,00€ 129,50€
- Χωρίς ΦΠΑ: 95,97€
* Οι τιμές συμπεριλαμβάνουν ΦΠΑ
Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο
- Κατασκευαστής: Italtecnica
Ο ελεγκτής πίεσης BRIO TOP είναι μια συσκευή που σχεδιάστηκε για να αυτοματοποιήσει την εκκίνηση και το σταμάτημα μιας ηλεκτραντλίας όταν υπάρχει μείωση της πίεσης (άνοιγμα βρυσών). Mε ψηφιακή ρυθμιζόμενη πίεση εισόδου από 1 έως 3,5 bar και εξόδου 10 bar. Το BRIO TOP εκτελεί την απαραίτητη λειτουργία του σταματήματος της ηλεκτραντλίας σε περίπτωση έλλειψης νερού, προστατεύοντας έτσι την αντλία από ξηρή λειτουργία. Ο ελεγκτής πίεσης - ροής διαθέτει ψηφιακή οθόνη με ηλεκτρονικές ενδείξεις πίεσης , σφαλμάτων και εύκολο προγραμματισμό του μενού.
Το BRIO TOP μπορεί να λειτουργήσει αντλίες με ισχύ έως 3.0 ίππους .
Με αντιπαγωτική προστασία για εκκίνηση της αντλίας όταν η θερμοκρασία πέσει κάτω από τους 4°C.
Πριν βάλετε σε λειτουργία τον ελεγκτή πίεσης ,γεμίστε τον σωλήνα αναρρόφησης και την αντλία με νερό και μετά εκκινήστε την αντλία συνδέοντας την συσκευή σε μια παροχή ρεύματος.
Σε περίπτωση που το επίπεδο του νερού πλήρωσης είναι κάτω από το επίπεδο που είναι εγκατεστημένη η αντλία είναι υποχρεωτικό να χρησιμοποιήσετε αντεπίστροφη βαλβίδα , η οποία επιτρέπει το γέμισμα της γραμμής στην πρώτη εκκίνηση λειτουργίας και εμποδίζει το άδειασμα όταν η αντλία σταματάει .
Διαβάστε προσεκτικά τις οδηγίες χρήσης που εσωκλείονται στην συσκευασία η επισκεφθείτε το site της εταιρίας ITALTECNICA, για να ενημερωθείτε για τις επιπλέον δυνατότητες του ρυθμιστή πίεσης.
Ελεγκτές πίεσης και ροής ρυθμιζόμενοι Italtecnica BRIO TOP κατασκευάζονται στην Ιταλία
| Χαρακτηριστικά | |
| Ισχύς | 2.2kw - 3,0 hp |
| Στόμιο Αναρρόφησης (ίντσες) | 1'' |
| Στόμιο Κατάθλιψης (ίντσες) | 1'' |
| Παροχή | 100 λίτρα/λεπτό |
| Πίεση λειτουργίας (max) | 10 bar |
| Τάση AC | 230v |
| Ρεύμα max | 16 Α |
| Λοιπά | Ψηφιακή οθόνη με ηλεκτρονικές ενδείξεις ,πίεσης , σφαλμάτων και προγραμματισμό του μενού |
| Διαστάσεις (ΜxΠxΥ) | 225x150x115 mm |
| Μέγιστη θερμοκρασία νερού | 30°C |
| Βάρος μηχανήματος | 0,7 κιλά |
Τρόποι πληρωμής:
-
Μετρητά κατα την παραλαβή απο την έκθεσή μας
- Αντικαταβολή για τα μικρά σε όγκο προϊόντα (μόνο για αποστολές με courier)
- Με τραπεζική κατάθεση στους λογαριασμούς της εταιρίας μας
- Με χρεωστική κάρτα ή με πιστωτική κάρτα (δυνατότητα ΑΤΟΚΩΝ δόσεων για πληρωμή με πιστωτική κάρτα)
Επικοινωνήστε μαζί μας στο info@newtools.gr ή τηλεφωνικώς στα 2155409263 / 6989852303 για να σας βοηθήσουμε για τον πιο εύκολο τρόπο αποστολής της παραγγελίας σας!
Δωρεάν μεταφορικά εντός Αθήνας για αγορές 200€ και άνω.



