Ψεκαστική αντλία ANNOVI REVERBERI AR 503 Ιταλίας 54,1 λίτρα το λεπτό
Κωδικός Προϊόντος: N21200984
- 389,00€ 410,00€
- Χωρίς ΦΠΑ: 344,25€
* Οι τιμές συμπεριλαμβάνουν ΦΠΑ
Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο
- Κατασκευαστής: Annovi Reverberi®
-150x100.jpg)
Ψεκαστική αντλία Ιταλικής κατασκευής AR 503. Η ψεκαστική αντλία είναι μεμβρανοφόρα μέσης πίεσης με 3 μεμβράνες ανθεκτικές στα χημικά και έχει παροχή 54.1 λίτρα/λεπτό . Η ψεκαστική αντλία παραδίδεται με ελεύθερο για τοποθέτηση άξονα ή τροχαλίας . Απλό στη χρήση και στη συντήρηση.
Υδραυλική αντλία διαφράγματος , για ημι-επαγγελματική χρήση στον αγροτικό τομέα . Η αντλία είναι τοποθετημένη σε βάση με οδηγούς και μπορεί να συνδυαστεί με βενζινοκινητήρες ή με ηλεκτρικά μοτέρ .Η αντλία χρησιμοποιείται κατά κόρον σε κήπους θερμοκήπια , σε αμπέλια και σε ελαιώνες .
Τα μέρη της ψεκαστικής αντλίας είναι κατασκευασμένα από αλουμίνιο με επικάλυψη Rilsan® Nylon Coating και από ανοξείδωτο ατσάλι τύπου AISI 303 και AISI 304 ενώ τα στεγανά τσιμούχες είναι τύπου NBR .Η νέα τεχνολογία και σχεδιασμός των μεμβρανών καθιστά τις μεμβράνες ανθεκτικές στα χημικά .
Συντήρηση ψεκαστικών αντλιών:
Μετά
το τέλος της εργασίας, ξεπλένουμε την αντλία από τα υγρά
-φάρμακα, λιπάσματα κλπ- με καθαρό νερό και ψεκάζουμε 2-3 λεπτά .
Κατά την διάρκεια του ψεκασμού μπορεί να χρησιμοποιηθούν υλικά όπως ο ασβέστης που είναι τοξικός ή γαλαζόπετρα που βλάπτει τις επιφάνειες των εμβόλων . Ψεκασμός κονιάματος ασβέστη και ψεκασμός με θειικό χαλκό ("χαλκός πέτρα", "μπλέ βιτριόλι", "ρωμαϊκό, βιτριόλι" , "γαλαζόπετρα" ) μπορούν να πραγματοποιηθεί με όλες τις ψεκαστικές αντλίες τηρώντας πάντα τις παρακάτω οδηγίες .
1) Πάρα πολύ καλό ξέπλυμα τις αντλίας ΑΜΕΣΌΤΕΡΟ δυνατόν μετά την χρήση
Εξτρά εξοπλισμπός
- Χειριστήριο GI 40 με στόμιο εισόδου (Φ13) , στόμιο επιστροφής (Φ18) και στόμιο εξόδου (Φ10) έως 40 bar και έως 80 λίτρα το λεπτό : 84 €
- Κιτ χειριστηρίου GI 40
- Χειριστήριο RM 40 με στόμιο εισόδου (3/4'') , στόμιο επιστροφής (Φ18) και στόμιο εξόδου (Φ10) έως 40 bar και έως 90 λίτρα το λεπτό :
- Κιτ χειριστηρίου RM 40
- Άξονας PTO 1519 ΚΑΡΕ
ΠΩΣ ΝΑ ΕΠΙΛΈΞΕΤΕ ΤΗ ΣΩΣΤΉ ΨΕΚΑΣΤΙΚΉ ΑΝΤΛΊΑ ΓΙΑ ΜΠΆΡΑ ΨΕΚΑΣΜΟΎ ? (ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΏ)
ΔΕΙΤΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΠΑΡΕΣ ΨΕΚΑΣΜΟΥ (ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΏ)
| Χαρακτηριστικά | |
| Τύπος | AR 503 |
| Ελάχιστη ισχύς κινητήρα | 5,6 ίπποι |
| Πίεση (atm,bar) | 40 bar |
| Στροφές/λεπτό (rpm) | 550 rpm |
| Αριθμός μεμβράνων | 3 μεμβράνες τύπου ανθεκτικές στα χημικά |
| Λίπανση | SAE 30 ή 15w-40 |
| Στόμιο Αναρρόφησης (ίντσες) | 30 χιλιοστά |
| Στόμιο Κατάθλιψης (ίντσες) | 3/4'' |
| Παροχή | 54,1 (l/min) |
| Άξονας | Ελεύθερο |
| Βάρος μηχανήματος | 11.5 κιλά |
| Θερμοκρασιακό εύρος λειτουργίας (°C) | 5-60 °C |
| Χώρα προέλευσης | Ιταλία |
Τρόποι πληρωμής:
-
Μετρητά κατα την παραλαβή απο την έκθεσή μας
- Αντικαταβολή για τα μικρά σε όγκο προϊόντα (μόνο για αποστολές με courier)
- Με τραπεζική κατάθεση στους λογαριασμούς της εταιρίας μας
- Με χρεωστική κάρτα ή με πιστωτική κάρτα (δυνατότητα ΑΤΟΚΩΝ δόσεων για πληρωμή με πιστωτική κάρτα)
Επικοινωνήστε μαζί μας στο info@newtools.gr ή τηλεφωνικώς στα 2155409263 / 6989852303 για να σας βοηθήσουμε για τον πιο εύκολο τρόπο αποστολής της παραγγελίας σας!
Δωρεάν μεταφορικά εντός Αθήνας για αγορές 200€ και άνω.



