Ψεκαστική αντλία ANNOVI REVERBERI AR 1064 BLUEFLEX Ιταλίας 108,5 λίτρα το λεπτό
Κωδικός Προϊόντος: N21200992
- 649,00€
- Χωρίς ΦΠΑ: 574,34€
* Οι τιμές συμπεριλαμβάνουν ΦΠΑ
Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο
- Κατασκευαστής: Annovi Reverberi®
-150x100.jpg)
Ψεκαστική αντλία Ιταλικής κατασκευής AR 1064 BlueFlex™ για τρακτερ PTO , καρδανικός άξονας. Η ψεκαστική αντλία είναι μεμβρανοφόρα μέσης υψηλής πίεσης με 3 μεμβράνες ανθεκτικές στα χημικά και έχει παροχή 108.5 λίτρα/λεπτό . Η ψεκαστική αντλία παραδίδεται με άξονα για τρακτέρ για απευθείας σύνδεση στον καρδανικό άξονα του τρακτερ . Απλό στη χρήση και στη συντήρηση.
Υδραυλική αντλία διαφράγματος , για ημι-επαγγελματική χρήση στον αγροτικό τομέα . Η αντλία είναι τοποθετημένη σε βάση με οδηγούς και μπορεί να συνδυαστεί με βενζινοκινητήρες ή με ηλεκτρικά μοτέρ .Η αντλία χρησιμοποιείται κατά κόρον σε κήπους θερμοκήπια , σε αμπέλια και σε ελαιώνες .
Τα μέρη της ψεκαστικής αντλίας είναι κατασκευασμένα από αλουμίνιο με επικάλυψη Rilsan® Nylon Coating και από ανοξείδωτο ατσάλι τύπου AISI 303 και AISI 304 ενώ τα στεγανά τσιμούχες είναι τύπου NBR .Η νέα τεχνολογία και σχεδιασμός των μεμβρανών BlueFlex™ καθιστά τις μεμβράνες ανθεκτικές στα χημικά .
Συντήρηση ψεκαστικών αντλιών:
Μετά
το τέλος της εργασίας, ξεπλένουμε την αντλία από τα υγρά
-φάρμακα, λιπάσματα κλπ- με καθαρό νερό και ψεκάζουμε 2-3 λεπτά .
Κατά την διάρκεια του ψεκασμού μπορεί να χρησιμοποιηθούν υλικά όπως ο ασβέστης που είναι τοξικός ή γαλαζόπετρα που βλάπτει τις επιφάνειες των εμβόλων . Ψεκασμός κονιάματος ασβέστη και ψεκασμός με θειικό χαλκό ("χαλκός πέτρα", "μπλέ βιτριόλι", "ρωμαϊκό, βιτριόλι" , "γαλαζόπετρα" ) μπορούν να πραγματοποιηθεί με όλες τις ψεκαστικές αντλίες τηρώντας πάντα τις παρακάτω οδηγίες .
1) Πάρα πολύ καλό ξέπλυμα τις αντλίας ΑΜΕΣΌΤΕΡΟ δυνατόν μετά την χρήση
Εξτρά εξοπλισμπός
- Χειριστήριο BY MATIC 50 με στόμιο εισόδου (3/4'') , στόμιο επιστροφής (Φ25) και στόμιο εξόδου (Φ13) έως 50 bar και έως 200 λτ το λεπτό : 165 €
- Κιτ χειριστηρίου BY MATIC 50 : 32 €
ΠΩΣ ΝΑ ΕΠΙΛΈΞΕΤΕ ΤΗ ΣΩΣΤΉ ΨΕΚΑΣΤΙΚΉ ΑΝΤΛΊΑ ΓΙΑ ΜΠΆΡΑ ΨΕΚΑΣΜΟΎ ? (ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΏ)
ΔΕΙΤΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΠΑΡΕΣ ΨΕΚΑΣΜΟΥ (ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΏ)
ΔΙΑΘΕΤΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕΜΒΡΑΝΟΦΟΡΕΣ ΙΤΑΛΊΚΕΣ ΑΝΤΛΙΕΣ ΨΕΚΑΣΜΟΥ DAL DEGAN , ANNOVI REVERBERI , UDOR,BERTOLINI IDROMECCANICA ΣΕ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΕΣ ΤΙΜΕΣ <<ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ>>| Χαρακτηριστικά | |
| Τύπος | AR 1064 |
| Ελάχιστη ισχύς κινητήρα | 13,1 ίπποι |
| Πίεση (atm,bar) | 50 bar |
| Στροφές/λεπτό (rpm) | 550 rpm |
| Αριθμός μεμβράνων | 4 μεμβράνες τύπου BLUEFLEX ανθεκτικές στα χημικά |
| Λίπανση | SAE 30 ή 15w-40 |
| Στόμιο Αναρρόφησης (ίντσες) | 40 χιλιοστά |
| Στόμιο Κατάθλιψης (ίντσες) | 3/4'' |
| Παροχή | 108,5 (l/min) |
| Άξονας | Καρδανικός άξονας - PTO |
| Βάρος μηχανήματος | 23.5 κιλά |
| Θερμοκρασιακό εύρος λειτουργίας (°C) | 5-60 °C |
| Χώρα προέλευσης | Ιταλία |
Τρόποι πληρωμής:
-
Μετρητά κατα την παραλαβή απο την έκθεσή μας
- Αντικαταβολή για τα μικρά σε όγκο προϊόντα (μόνο για αποστολές με courier)
- Με τραπεζική κατάθεση στους λογαριασμούς της εταιρίας μας
- Με χρεωστική κάρτα ή με πιστωτική κάρτα (δυνατότητα ΑΤΟΚΩΝ δόσεων για πληρωμή με πιστωτική κάρτα)
Επικοινωνήστε μαζί μας στο info@newtools.gr ή τηλεφωνικώς στα 2155409263 / 6989852303 για να σας βοηθήσουμε για τον πιο εύκολο τρόπο αποστολής της παραγγελίας σας!
Δωρεάν μεταφορικά εντός Αθήνας για αγορές 200€ και άνω.



