Γεννήτρια τριφασική (380 Volt) 10,0 KVA - 3000στρ - Sincro AVR ±2% με κώνο Ιταλίας c30 - ET2 LBR - Ιταλίας
Κωδικός Προϊόντος: N72129307
- 985,00€
- Χωρίς ΦΠΑ: 794,35€
* Οι τιμές συμπεριλαμβάνουν ΦΠΑ
Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο
- Κατασκευαστής: Sincro
Γεννήτρια σκέτη - αντικατάστασης με κώνο Ιταλίας c30 . Γεννήτρια υψηλής ποιότητας κατασκευής .Γεννήτρια υψηλής ποιότητας κατασκευής . Γεννήτρια υψηλής ποιότητας κατασκευής . Οι γεννήτριες με AVR
παρουσιάζουν ιδιαίτερα χαμηλή απόκλιση τάσης ±2% με οποιονδήποτε
συντελεστή ισχύος ακόμη και όταν υπάρχει διακύμανση στις στροφές του
κινητήρα , η γεννήτρια που διαθέτει ηλεκτρονικό ρυθμιστή τάσης
προστατεύει καλύτερα τα μηχανήματα που τροφοδοτεί με ρεύμα . Κατασκευάζεται εξολοκλήρου στην Ιταλία .
Η ελάχιστη απαιτούμενη ισχύς του κινητήρα είναι 16.3 hp .
Η γεννήτρια διαθέτει avr πίνακα 1 πρίζα CEE τριφασική , 1 πρίζα SCHUKO , θερμικό & βολτόμετρο .
Εξτρά εξοπλισμός διακόπτης μαγνητοθερμικός δεν περιλαμβάνεται στην τιμή .
Εγγύηση - Service - Ανταλλακτικά
AVR - Automatic Voltage Regulator - Σταθεροποιητής Τάσης - Inverter - Gens AVR - Gens Inverter
Το AVR είναι ένας
αυτόματος ρυθμιστής τάσης , δηλαδή μια ηλεκτρονική συσκευή που έχει την δυνατότητα να διατηρεί την τάση εξόδου της γεννήτριας σε μια
προκαθορισμένη τιμή 230 Volt υπό μεταβαλλόμενο φορτίο και θερμοκρασία
λειτουργίας . Ο σταθεροποιητής τάσης ελέγχει την τάση στην έξοδο ανιχνεύοντας την τάση Vout σε ένα πηνίο και την συγκρίνει με μια σταθερή αναφορά. Το σήμα σφάλματος χρησιμοποιείται στη συνέχεια για να προσαρμόσει μια
μέση τιμή του ρεύματος πεδίου και να επαναφέρει την τάση στα επιθυμητά
επίπεδα .
Οι περισσότερες οικονομικές γεννήτριες έχουν σταθερή διέγερση όπου όταν ζητάμε φορτίο η τάση της γεννήτριας πέφτει λόγω της εσωτερικής αντίστασης του φορτίου . Το Vout της γεννήτριας εξαρτάται επίσης από το συντελεστή ισχύος του φορτίου . Τα
AVR ή αλλιώς σταθεροποιητές τάσης στις γεννήτριες είναι γενικά είναι
αργής ανταπόκρισης σε γρήγορα μεταβατικά φορτία γι αυτό αν θέλουμε να
λειτουργήσουμε πλήθος φορτίων που θα ζητούν φορτία με χαμηλό συντελεστή
ισχύος σε ανύποπτους χρόνους και συνεχόμενα δεν είναι απαραίτητο το AVR ,
για παράδειγμα αν θέλουμε να δώσουμε ρεύμα σε πολλά ηλεκτρικά μοτέρ που
θα δουλεύουν σε ανύποπτους χρόνους ,τότε δεν είναι αναγκαίο το AVR αλλά
σωστή διαστασιολόγηση της γεννήτριας και του κινητήρα , σε κάθε
περίπτωση ο ρυθμιστής τάσης βοηθάει στην εύρυθμη λειτουργιά ηλεκτρονικών
μερών συσκευών και είναι απαραίτητη για εγκαταστάσεις που εφοδιάζονται
με ηλεκτρονικά κυκλώματα . Τα high-end μοντέλα που διαθέτουμε χρησιμοποιούν ακριβέστερη ψηφιακή AVR με απόκλιση ±2% (πατήστε εδώ και εδώ).
Επίσης , αν θέλετε να τροφοδοτήσετε την κατοικία σας με ρεύμα πρέπει να
προμηθευτείτε γεννήτρια που να διαθέτει AVR με εύρος λειτουργίας ±2%
και τουλάχιστον 20-30% παραπάνω ισχύ σε KVA από τις ανάγκες σας , για
μεγαλύτερη προστασία των υπολογιστών και των ηλεκτρικών συσκευών .
Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επισκεφθείτε και τις ιστοσελίδες του κατασκευαστή www.sincro.com και www.sogaenergyteam.com .
| Χαρακτηριστικά | |
| Κατασκευαστής | Sincro |
| Τύπος | ET2 LBR - με πίνακα |
| Στροφές/λεπτό (rpm) | 3000 rpm |
| Συχνότητα (Hz) | 50 Hz |
| Τύπος κώνου | IMB35 - Β3/B9 - κώνος Ιταλίας c30mm |
| Ισχύς (KVA) | 10,0 KVA |
| Τάση AC | 380-400 Volt |
| Ρεύμα max | 14.4 amps |
| Πίνακας | με 1 πρίζα CEE τριφασική , 1 πρίζα SCHUKO , θερμικό & βολτόμετρο . |
| Ρυθμιστής τάσης (±%) | AVR ±2% |
| Εξτρά εξοπλισμός | διακόπτης μαγνητοθερμικός δεν περιλαμβάνεται στην τιμή . |
| Βάρος μηχανήματος | 38.2 κιλά |
| Χώρα προέλευσης | Ιταλία |



